Hata Bildir & Öneride Bulun

Oyunumuz, web sitemiz ve uygulamamız hakkındaki görüş ve önerilerinizi, karşılaştığınız sorunları bizimle paylaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en kısa sürede yanıt verilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

906 Mesaj Var


E
EBRU POLAT
demiş ki

MERHABA..
KONUŞMASINI KESMEK SORUSUNUN CEVABININ SUSMAK OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ ?

Harf Lütfen!
demiş ki

Evet Türk Dil Kurumu sözlüğünde aynen bu ifade yer alıyor.
"Konuşmasını kesmek."
Fakat isteğiniz üzerine kelime açıklamasını değiştirdik. İlginize teşekkür ederiz. İyi oyunlar.

E
eda akyıldız
demiş ki

merhaba,

osmanlının ilk toprak kaybettiği savaş diye sormussunuz fakat analasma olan karlofça cevap uygun değil bence

Harf Lütfen!
demiş ki

Düzelttik. Bildiriminiz için teşekkür eder, iyi oyunlar dileriz.

şefik şen
demiş ki

ben cevabıyazdım birtürlü cevap ver yazısına tıklıyorum saniyeler geçiyor fakat cevabım kabul olmadı

Harf Lütfen!
demiş ki

Merhaba Şefik.

Cevabın kabul edilebilmesi için eksik harf olmaması gerekiyor. Şöyle ki 7 harfli bir kelime için 6 veya daha az harf girmişseniz cevapla düğmesine basamazsınız.

İyi oyunlar.

M
Mahmut Karakaya
demiş ki

Merhaba, kısa gezi yolculuk sorusuna cevap olarak trip denmiş ama bu kelime Türkçe değil İngilizcedir. TDK da bulunmuyor bu kelime.

Harf Lütfen!
demiş ki

Bildiriminiz üzerine trip kelimesini yarışmamızdan çıkardık. İlginize teşekkür ederiz.

M
mesut arslan
demiş ki

HAFİF,BELİRSİZ= CEVAP UÇUK OLMAMALI HER NEKADAR DOĞRU OLSADA 6 KİŞİYE SORDUM HEPSİDE DİĞER CEVABI VERDİ YANİ HASTALIKLA İLGİLİ OLAN UÇUK'U

Harf Lütfen!
demiş ki

Geribildiriminiz üzerine kelimenin açıklamasını değiştirdik. İyi oyunlar.

E
emine demir
demiş ki

bu soruları siz mi hazırlıyorsunuz?
size gelen soruları tekrar kontrol ediyor musunuz?? çok harf yanlışı olan sorular da var çünkü. düzenlenmiyor mu sorular ?

ben yanlışların hepsini not edip yazarım ama düzenlenecek mi peki? size gelen soruları en baştan düzenleyip o şekilde oyuna koysanız olmaz mı?? harf yanlışı çok fazla.

örneğin;
saçla ilgili soruda cevap bazen bürçek bazen pürçek. ameliyat ipliği soruluyor cevap bazen katküt bazen katgüt. argoda para şeklindeki soruda da bazen mangır bazen mangiz ..
ve bunlara benzer çok soru . bazı sorular da sürekli aynı. bunlardan hangileri doğru peki??

o cevapta katgüt olacak katküt diye bir şey yok. çok fazla oldum belki ama genel olarak bir düzenleme yapılırsa çok daha güzel olacak bence..

ayrıca çokta güzel sorularda var tabii. güzel bir oyun ama yanlışlarda düzeltilirse çok daha da güzel olacak bence. lütfen genel olarak bir düzenleme yapılsın... teşekkürler :)

Harf Lütfen!
demiş ki

Merhaba Emine hanım.
Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Oyunumuzu daha geliştirmek, oynanabilir kılmak için sizin gibi oyuncularımızın geri bildirimlerine ihtiyacımız var. Buradan, sohbet bölümünden ve Facebook sayfamızdan gönderilen her mesaja cevap yazmaya çalışıyoruz. Her oyuncumuzun görüşleri bizim için çok değerli.

Soruların büyük çoğunluğunu biz hazırlamakla birlikte ziyaretçiler de soru gönderme imkanına sahip. Fakat her gönderilen soru bir kontrol sürecinden geçiyor. Kelimelerin anlamları ilk olarak TDK sözlüğü olmak üzere çeşitli sözlüklerden kontrol edilir. Sözlükte olmayan fakat halk ağzında kullanımda olan bazı kelimelere de onay verebiliyoruz.

Hatalı kelimelerin bir çoğu oyunun ilk yayınlandığı süreçte ziyaretçilerin gönderdiği ve onay sürecinde gözden kaçan sorulardan oluşuyor. Bu kelimeleri veya açıklamalarını yarışmacıların bildirimi üzerine değiştiriyor veya tamamen kaldırıyoruz.

Önerdiğiniz "soruları baştan kontrol etme" işlemimizi de gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Hatalı bildirdiğiniz kelimelere değinecek olursak...

Bürçek
Sözlük: Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
Anlam: Yanağa düşen saç.

Pürçek
Sözlük: TDK Güncel Türkçe Sözlük
Anlam: Şakaklardan sarkan saç, zülüf

İki kelime de kullanılıyor, ikisinin de karşılığı olduğu için yarışmaya dahil etmiş olabiliriz. Fakat isteğiniz üzerine Bürçek kelimesini yarışmadan çıkardık. Haklı olarak yarışmacılar hangi kelimenin sorulduğunu bilemeyeceklerdir.

Katgüt
Sözlük: TDK Güncel Türkçe Sözlük
Anlam: Ameliyatlarda yaraları dikmek için kullanılan, kedi bağırsağından yapılmış iplik

Katküt kelimesi ise oyunumuzda bulunmuyor.

Mangiz
Sözlük: TDK Güncel Türkçe Sözlük
Anlam: Para (argo)

Mangır
Sözlük: TDK Güncel Türkçe Sözlük
Anlam: Bakırdan yapılmış, iki buçuk para değerinde sikke
Anlam: Para

Yine iki kelime de sözlükte yer alıyor fakat bildiriminiz üzerine daha az bilinen Mangiz kelimesini oyunumuzda çıkarttık.

Bildirimleriniz ve oyunumuzun gelişimine katkı sağladığınız için teşekkür eder, iyi oyunlar dileriz Emine hanım.

H
hayru nisa
demiş ki

az önce sayfanız 4 harfli kelimeler grubunda TABU tanımı "dini inanç" olarak yapılmış (yanlış algıladıysam özür dilerim) aynı soruya ulaşıp incelemem mümkün olmadığından yazmayı istedim. Tabu, insan davranışlarının belli alanları ya da belli normlarla ilişkili olarak kutsal veya dokunulmaz olarak tanımlanmış oldukça güçlü SOSYAL YASAKLARA denir. http://tr.wikipedia.org/wiki/Tabu

Harf Lütfen!
demiş ki

Merhaba Harun Nisa hanım,
Bildiriminiz için teşekkür ederiz. Bazı kelimeler farklı sitelerde farklı tanımlanabiliyor veya birden fazla anlam taşıyabiliyor. Tabu kelimesinin oyunumuzdaki karşılığını aşağıdaki sayfada görebilirsiniz.

http://tabu.nedir.com/

İlginiz için teşekkür eder, iyi oyunlar dileriz.

A
Aysima Ay
demiş ki

Arkadaşım şakamısın siz ya hangi isimle girersem gireyim skor tablosunda bi görünüyor bi görünmüyor..Bu ne ciddiyetsizlik...Biraz saygı lütfen

Harf Lütfen!
demiş ki

Merhaba Aysima hanım, isminizle genel skor listesinde bu ay 8300 puanla 39. sırada yer alıyorsunuz. Hangi isimle skorunuzun gözükmediğini belirtir misiniz? Kural dışı olmadığı sürece skorların silinmediğini belirtelim.

E
Ebubekir Ertürk
demiş ki

Öncelikle Hayri Bozkurt beye cevabını vermek isterim çünkü bende yüksek puan yaptım. Benim yaptığımda hile yoktur. Daha soru çıkmadan "cevap vermek istiyorum"a basarsanız hiç süre kaybetmeden 20 saniye düşünme hakkınız olur soruyu okur cevabını yazarsınız. Denersiniz bunu görürsünüz.
İkincisi şu sohbetteki gereksiz adamlar bir şekilde engellenmeli. İsimleri müstehcen olanlar var. Müstehcen isimler yasaklanabilir sistem üzerinden ve müstehcen mesajlar da engellenebilir. Dikkate alırsanız sevinirim. Kolay gelsin.

Harf Lütfen!
demiş ki

Oyuncu isimlerindeki kurallarımız sohbet bölümünde de geçerli. Yakında sohbet kullanımı için üyelik şartı getireceğiz. Böylelikle kural dışı isimler ve mesajlar tamamen engellenmiş olacaktır.

İlginize teşekkür ediyor, iyi oyunlar diliyoruz.

M
Mahmud YILDIRIMLAR
demiş ki

Merhaba. Artık OFFLINE- yani internet olmadan bilgisayarımızda kullanabileceğimiz sürümünü indirmek istiyoruz. Ve kendi sorularımızı HAZIRLAYARAK farklı kitlelerle (Örn.: ilkokul öğrencileri/otistikler vs.) vakit geçirmek vs. istiyorum. Bu ne zaman mumkün olacak.

Saygılarımla
Kolay gelsin.:)

Harf Lütfen!
demiş ki

Merhaba.

Oyunumuzun aslında şu an Windows sürümü bulunuyor, fakat sorular internet üzerinden yükleniyor. Oyunun bahsettiğiniz şekilde tek ders ve çevrimdışı çalışan sürümünü hazırlamak zaman alacaktır.

Kısa süre önce oyunun alt yapısını tamamen yeniledik ve Android, Windows, Chrome gibi platformlara uyarladık.

Çevrimdışı çalışabilecek sürüm bir süre daha gecikebilir.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Mesaj Yazın